Воїни АТО спростовують плітки про «московських попів»

Воїни АТО спростовують плітки про «московських попів», а  дружини героїв України благають чиновників не закривати храми УПЦ

Думки окремих журналістів Рівненщини стосовно священників УПЦ (які нібито не моляться за українських військовослужбовців) не знаходять підтвердження і є, щонайменше, виявом упередженого ставлення до єдиної в Україні канонічної Православної Церкви з боку несумлінних працівників ЗМІ.

Богдан Данилюк – після складних 9-ти місяців під Дебальцево – отримав звільнення на 24 доби і… був неприємно вражений публікаціями про «московських попів» на «ЧаРівному», зокрема, про кліриків Свято-Покровської церкви (с. Рясник).

Воїн уникає переповідати інтернет-плітки про настоятеля парафії – отця Василя, якого знає не перший рік і дуже добре. «Батюшка постійно молиться за бійців АТО і пожертв не вимагає. Він усіх у Рясниках знає. Знає, хто, коли пішов, хто де воює», – спростовує герой журналістські нісенітниці.

Богдан Данилюк

Богдан Данилюк щиро зізнається, що суспільні настрої в селі – сформовані, зокрема, і антицерковною пропагандою – насправді лякають більше, аніж усі сепаратисти разом узяті.  Чоловік не вважає себе активним парафіянином і говорить, що Богослужіння відвідує не часто.

Займає активну громадську позицію і Людмила Євчук, дружина вояка АТО (який наразі перебуває на лікуванні у Рівненському військовому госпіталі).

Дружина воїна АТО Людмила Євчук

Зі сльозами на очах жінка апелювала до Василя Козака, голови Рясницької сільської ради з проханням дотримуватись закону під час розгляду релігійних питань, аби не провокувати дестабілізації та ворожнечі.

Нібито зрозуміло, що позиція сумлінного чиновника під час розгляду релігійних питань має бути неупередженою. Про позицію Козака висновки зробити неважко.

Голови Рясницької сільської ради Василь Козак

Церковна громада УПЦ,  щоб отримати довідку для поновлення церковного статуту , до сільської ради змушена була йти 28 травня  чималою кількістю прихожан на чолі зі священиком. Заяву про надання довідки настоятель Свято –Покровського храму о. Василь написав ще минулого вівторка. Втім, її видачу затягли аж на тиждень, ще й призначили засідання сільського виконкому , на порядку денного якого,  третім питанням розглядали можливість надання такої довідки релігійній громаді УПЦ.  Варто зазначити, що у змісті довідки , всього на всього потрібно  було вказати поштову адресу за якою зареєстровано Свято –Покровську церкву у селі Рясники.

Секретар  місцевої сільської ради Марія Усик  внесла пропозицію розглянути третє питання першим, щоб відпустити людей, котрі прийшли на виконком .

Секретар  місцевої сільської ради Марія Усик

Присутні її підтримали. Тоді пані Марія сказала , що довідку для громади сільська рада видасть, тільки от її реєстрацію проведе взавтра, мовляв,  дуже багато роботи, не встигла поставити реєстраційний номер.

Громада все ж наполягала на тому, щоб документ  видали  негайно .

Після довгого вагання довідку  таки надрукували , проте з чималими описками. Зокрема , не вказали повної назви церкви,  якій видається довідка , також секретар від себе особисто дописала, що призначена вона  для надання у БТІ . Загалом  Марія Петрівна виправляла документ   тричі. І тільки згодом усім  присутнім стало зрозуміло , що місцева влада таким чином  штучно затягує процес видачі  документу.

В найближчу неділю якісь невідомі особи анонсували захоплення храму громади УПЦ в с. Рясники. І хочеться вірити, що окремі представники місцевої влади, які вже продемонстрували бюрократичні здібності, не підіграватимуть релігійним рейдерам.

Валентина Овчарук