День Незалежності у с. Здовбиця розпочався з пограбування храму

51626240Уночі 24 серпня крадії вдерлися до Свято-Михайлівського храму с. Здовбиця. Уже під ранок настоятель протоієрей Миколай Климчук побачив виламані бокові двері і викликав поліцію. Випадки пограбування храмів на Здолбунівщині останніми днями почастішали, тому отець Миколай розповідає, що вночі навіть чергував біля церкви.

Близько другої ночі я обходив довкола храму з ліхтариком, – наголошує священик, – перевіряв усе, замки були на місці, нічого підозрілого не було. А вдосвіта побачив уже виламані двері.

Настоятель припускає, що пограбування церкви було добре спланованим:

– У мене живе п’ять собак, вони навіть голосу не подали. Злодії, здається, годували їх, – вранці я побачив обгортки і залишки їжі.

Цинізм злодіїв вражає: окрім грошей із церковної каси, вони не погребували навіть спорожнити скриньку з пожертвами для онкохворих дітей, а також забрали кошти, зібрані вірянами на придбання нових ікон, вчинили безлад в храмі та у вівтарі.

На момент написання повідомлення, на місці події ще працювали правоохоронці, тривали слідчі дії. А пограбування церков на Здолбунівщині, схоже, стають серійними.

Фото храму – Alex G. Kozachok