Святкування у Дерманській обителі (відео)

До великомученика і цілителя Пантелеймона моляться у всьому православному світі, але по-особливому він прославляється у Свято-Троїцькому жіночому монастирі, що в с. Дермань Здолбунівського району. В обителі знаходиться шанована ікона святого з часточкою його святих мощей.

9 серпня, в день пам’яті святого, урочисте Богослужіння в Дермані звершли Високопреосвященніший Варфоломій, митрополит Рівненський та Острозький, архієпископ Чимкентський і Таразський Єлевферій та архієпископ Бучанський Пантелеймон, вікарій Київської митрополії.

Владикам співслужили намісник Свято-Троїцького Межирицького монастиря архімандрит Феодор (Мельничук), секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, благочинний церков Здолбунівського району протоієрей Юрій Шевчук, благочинний 1-го Дубенського благочиння протоієрей Анатолій Богданов та прибуле духовенство Рівненщини і інших єпархій Святої Церкви.

Після Євангельського читання до присутніх зі словом повчання звернувся протоієрей Олександр Єгоров.

По закінченні Літургії митрополит Варфоломій привітав усіх із головним монастирським святом, подякував владикам-гостям, паломникам  та запросив ще неодноразово приїздити до древньої Дерманської обителі та привітав архієпископа Пантелеімона з Днем небесного покровителя.

На завершення було звершено молебень із обходженням навколо храму.