«Дому Твоему подобает святыня, Господи, в долготу дний» – у Малій Мощаниці, що на Здолбунівщині освячено новий храм

90-ті роки XX століття залишили великий відбиток в Українській Православний Церкві. Велика рана розколу за кровоточила на тілі святої Церкви. Хвиля захоплень святих храмів розкольниками «київського патріархату» захлиснула Україну. По-особливому розкол прогресував на Західній Україні.

У 1996 році представниками «кп» у с. Мала Мощаниця Здолбунівського району було захоплено місцевий храм. Людям, які не зрадили церкві приходилося всі роки молитися у пристосованому приміщенні. Але Господь не залишив своїх вірних чад. У 2012 році жителі села розпочали будівництво нового храму.

П’ять років великих трудів, які супроводжувалася щирою молитвою увінчалися великим успіхом та духовною радістю . 19 листопада, у день пам’яті святих мучеників Галактіона та Єпистимії Мала Мощаниця отримала храм у повному духовному завершенні. Закінчено будівництво, звершено освячення та Божественна Літургія.

Святкове Богослужіння та освячення престолу, з благословення Високопреосвященнішого Варфоломія митрополита Рівненського та Острозького, очолив уродженець села Високопреосвященніший Євлогій архієпископ Новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії.

Храм освячено на честь святого архистратига Михаїла.

Владиці співслужили секретар Рівненської єпархії протоієрей Олександр Єгоров, благочинний церков Здолбунівського району протоієрей Юрій Шевчук та прибуле духовенство.

Богослужіння супроводжувалося співом хору сестер Свято-Вознесенського Млинівського подвор’я.

По завершенні Літургії було проголошено многоліття ієрархам церковним, настоятелю та прихожанам храму, будівничим, жертводавцям та усім хто долучився до доброї справи будівництва Божого дому.

Архієпископ Євлогій привітав односельців з визначною подією їхнього села, подарував на згадку вазу з зображенням нового храму та історичним записом і передав подяку правлячому владиці Варфоломію за можливість помолитися на своїй малій Батьківщині.

Секретар єпархії привітав владику Євлогія від імені присутнього духовенства і подякував за молитви.

Настоятель протоієрей Сергій Тимощук в свою чергу подякував усім присутнім за спільну молитву, архієпископу Євлогію за підтримку та матеріальну допомогу у будівництві. Висловив щиру подяку і всім, хто допомагав і допомагає у будівництві їхньої дорогоцінної святині.