2 квітня відбувся розгляд у суді клопотання Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви, де Дубенський районний суд скасував тимчасово накладений арешт на Свято-Успенський храм села Птича, який належить громаді УПЦ.

«Скасувати тимчасовий арешт на церкву за адресою вул. Львівська, 27а с. Птича Дубенського району Рівненської області, яка належить релігійній громаді Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви », – сказано в ухвалі резулятивної частини рішення Дубенського районного суду.

Після рішення районного суду, триватимуть переговори з владою області про відкриття Свято-Успенського храму для звершення богослужінь.

Арешт на церкву в селі Птича наклав Рівненський міський суд 16 січня 2016 року. З тих пір релігійну споруду було опечатано і закрито для богослужінь.

Міжконфесійне протистояння в селі Птича Дубенського району Рівненської області триває з листопада 2014 року.

Незважаючи на обговорення цієї ситуації з представниками ОБСЄ та 5 судових рішень у цій справі, що підтверджують права громади на будівлю храму, з 2015 року і до сьогодні віруючі Свято-Успенської парафії села Птича не мають можливості здійснювати богослужіння в своєму храмі.