Архімандрит Аліпій (Світличний) — про святих апостолів Петра і Павла (відео)

12 липня Православна Церква вшановує пам’ять святих апостолів Петра і Павла.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував святковий випуск проекту «Євангеліє щодня». Про первоверховних апостолів розповідає архімандрит Аліпій (Світличний), настоятель Київського храму святих апостолів Петра і Павла, що на Нивках.

У преподобного Амвросія Оптинського є слова про святих апостолів, де він говорить, що Господь дав Петру зречення, а Павлу не по розуму ревнощі, щоб потім вони були поблажливішими до інших.

Дивовижна двоїця протилежностей в характері і поглядах об’єднані в єдиному шануванні, щоб вказати не просто на їхню соціальну значимість для Церкви Христової, а й з тим, щоб підкреслити: в Церкві люди різні, але ми приречені бути в єдиній радості в Христі Іісусі.

До цього свята ми йшли тривалим, але нескладним постом. Петро і Павел до свого свята йшли нестатками і великими трудами. Вони заслужили нашу повагу і щиру любов!

Текст із записів священнослужителя на його особистий сторінці у фейсбук у 2015 році