Архієреї Рівненщини взяли участь у святковому Богослужінні в Почаївській Лаврі

5 серпня, коли свята Православна Церква вшановує Почаївську ікону Богоматері, Високопреосвященніший  Варфоломій, митрополит Рівненський та Острозький та його вікарій Преосвященніший Пимен єпископ Дубенський, взяли участь у святковому Богослужінні у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Урочистості з нагоди свята, у співслужінні сонму архієреїв, очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Історія Почаївської ікони Божої Матері сягає середини XVI століття, коли майбутній Константинопольський патріарх Неофіт, перебуваючи на теренах сучасної Тернопільщини, подарував її поміщиці Ганні Гойській, котра прихистила його в своєму помешканні на ночівлю. У 1597 р. чудотворна ікона була передана Почаївській Лаврі. Влітку 1675 року, під час Збаразької війни з турками, за молитвами перед чудотворним образом обитель була врятована від навали татарського хана Нурредина. Ікона дотепер зберігається в Почаївській Лаврі.

За Богослужінням молилися тисячі вірян з різних регіонів України та з-закордону – які прийшли до Лаври напередодні Хресними ходами.

Під час Літургії була піднесена особлива молитва за мир в Україні.

На самкінець урочистого Богослужіння відбувся Хресний хід із Почаївською іконою Божої Матері до Успенського собору Лаври, де був звершений святковий молебень.