Коли можна приступати до сповіді?

Питання про те, як часто потрібно сповідатися і причащатися, в який спосіб говіти, є злободенними як ніколи, адже сьогодні існують різні практики і різні підходи, котрі в більшій або меншій мірі відповідають традиції апостольської церкви або ж суперечать їй.

Мені важко уявити які-небудь об’єктивні причини, з яких священик міг би відмовити у сповіді людині, яка щиро і невідкладно цього бажає. Священик може лише попросити вірянина зробити це в інший, більш зручний для батюшки час, а не просто відмовити у сповіді.

Інша справа – Святе Причастя. З пастирських міркувань деяким парафіянам справді можна відмовити у Причасті, але при цьому священик бере на себе серйозну відповідальність перед Богом за духовне здоров’я цих парафіян. Але, на мою думку, ситауція, яку Ви описали в своєму запитанні, є ненормальною і відмова у Причасті в такому випадку була б необгрунтованою. Священик теж буде розговлятися на Різдво, а наступного дня неодмінно причаститься. Тут потрібна мудрість. Канонічних перепон до причастя немає, є пастирські (тільки чи вірні?) міркування. Бажаю Вам знайти мудрого духівника, котрий підкаже і правильно скерує Вами у цій ситуації.

Наполегливо рекомендую ознайомитися з лекцією єп. Філарета (Звєрєва) – http://www.kiev-orthodox.org/site/worship/3339 та з доповіддю прот. Димитрія Карпенка – http://www.kiev-orthodox.org/site/worship/3507(Свящ. Ігор Г.).

Переглядів: 1327

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *