І знову перемога: Київський апеляційний суд укотре відхилив претензії УПЦ КП на храм у селі Птича

Нагадаємо, що за рішенням Господарського суду Київської області від 2 вересня 2015 року храм Успіння Пресвятої Богородиці у селі Птича належить громаді Української Православної Церкви. Втім, представники УПЦ КП, котрі у судовому порядку хотіли вирішити питання на свою користь, такою очевидною відмовою залишились не задоволені, тому подали позов до Київського апеляційного суду. 2 грудня 2015 року відбулося слухання цього питання.

До зали суду запросили правозахисників від УПЦ та УПЦ КП, представників ОБСЄ і представника Рівненської обласної державної адміністрації, який, власне, зазначив, що подібні суперечки варто розглядати в порядку цивільного судочинства, а не подавати на розгляд господарським судам. Також чиновник просив задовольнити позов УПЦ КП і скасувати рішення Господарського суду від 2.09.2015р.

Катерина Іванюк, правозахисник, коментує:
— Щодо вимог Рівненської ОДА, то їх представник намагався ототожнити право власності та право володіння будівлею, що є різними за суттю поняттями. У вищенаведеному роз’ясненні вказано, що питання власності вирішуються господарськими судами, а право володіння та користування — цивільними, тому вимоги ОДА були абсолютно безпідставними.

Загалом судове засідання тривало трохи більше 30 хвилин, за цей час представники Київського Патріархату не надали жодного документа, який би підтверджував їх право на будівлю.

Катерина Іванюк, правозахисник, пояснює:
— Так, відповідно до роз’яснень Вищого арбітражного суду від 1996 року, у справах про скасування рішень про повернення культових будівель,  позивачем може бути особа, яка була власником будівлі до такої передачі. УПЦ КП власниками будівлі ніколи не були.

Заслухавши обидві сторони, Київський апеляційний суд укотре відхилив претензії УПЦ КП на храм у селі Птича Дубенського району Рівненської області.