Біля захопленого храму УПЦ в селі Птича відбулись сутички

Вже не перший місяць триває напружений міжконфесійний конфлікт у селі Птича, що на Рівненщині. Однак сьогодні протистояння перейшло у фазу загострення. Прихильники т.з. Київського патріархату не допустили у храм релігійну громаду УПЦ, яка має всі законні права на володіння культовою спорудою.

2 грудня 2015 року Свято-Успенська громада УПЦ вкотре відстояла у суді своє право на те, що храм належить саме їй. Сьогодні о 9-й годині ранку представники Рівненської єпархії УПЦ, віруючі і місцеве духовенство прийшли під храм для того, аби відкрити його для користування, однак зустріли шалений спротив збоку прибічників т.з. Київського патріархату, які категорично відмовляються виконувати рішення суду, ставлячи будь-які закони України в ніщо.

Прихильники т.з. УПЦ КП зустріли віруючих УПЦ з кийками та балончиками з перцевим газом. Що найабсурдніше, представники поліції, які прибули на місце події у великій кількості, зайняли позицію прихильників т.з. Київського патріархату, фактично порушуючи закони.

Не залишились поза увагою і представники регіонального осередку “Правого сектору”, які також приїхали в Птичу, аби “захистити” т.з. Київський патріархат. Зокрема очільник рівненського осередку Роман Коваль наказав представникам УПЦ покину подвір’я храму, погрожуючи в іншому разі почати масове захоплення храмів УПЦ в регіоні.

Нагадаємо, що міжконфесійне протистояння в селі Птича триває вже доволі тривалий час, опісля того, як представники т.з. УПЦ КП захопили там храм. Неодноразові суди, які відбувались на дану тему знову і знову доводили право громади УПЦ на користування храмом, однак т.з. Київському патріархату закон вочевидь не писаний.