На власні очі. Священики УПЦ здали кров для онкохворих дітей

Зранку 16 лютого на подвір’ї біля Рівненської обласної станції переливання крові велелюдно – півсотні священиків Рівненської єпархії Української Православної Церкви прийшли здати кров для онкохворих дітей. Їхні наміри благословив митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій. Акцію приурочили до Міжнародного дня онкохворої дитини, що збігається зі святкуванням Стрітення Господнього. 

«Цей рік у Рівненсько-Острозькій єпархії оголошено роком допомоги онкохворим дітям. Наші священики уже впродовж досить довгого періоду часу опікуються такими діточками в нашій області», – розповів настоятель Свято-Воскресенського храму міста Острог протоієрей Віктор Земляний.

«А оскільки вчора був міжнародний день допомоги онкохворим дітям, наші священики прийняли рішення допомогти у найгострішій потребі для лікування цих дітей – здати для них кров. Ми думаємо, що ця справа повинна стати прикладом для багатьох наших віруючих, для багатьох наших прихожан, щоб і вони відгукнулися на цю добру справу», – додав він.

«Спочатку зібрану кров віддають на обстеження. В екстренних випадках нею скористаються уже через п’ять годин. Решту заморозять і зберігатимуть півроку. На кров, що здали клірики Рівненської єпархії, чекають в обласній дитячій онкології, нині там на лікування перебуває до двох десятків маленьких пацієнтів. Складний процес одужання для більшості не обходиться без донорської крові, найзатребуванішими, за словами лікарів, є донори 3 та 4 групи з резусом мінус», – прокоментував акцію Роман Івашко, заввідділенням заготівлі крові.

Отець Василь Начев розпочав соціальне служіння у дитячій онкогематології ще кілька місяців тому. Про проблеми цих дітей знає не з чуток, щотижневе спілкування щораз приносить додаткові знання про те, як можна їм допомогти. Вперше священик здав кров кілька років тому, власне, життєвий випадок дав поштовх хорошій справі.

«У мого знайомого дитина впала в окріп і терміново потрібно було здати кров. Фактично, це було років вісім чи дев’ять тому, і з того часу періодично доводиться допомагати в цьому», – розповів настоятель Свято-Успенського храму села Глинськ Здолбунівського району.

Загалом, акція триватиме майже місяць, священики сподіваються, що за цей час до неї долучиться чимало вірян УПЦ. Наразі, допомогу хворим діткам із онкогематології можна надати й у інший спосіб – опустивши грошову купюру у скриньки для пожертв, що вже більше місяця стоять у храмах краю.

Переглядів: 300

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *