Обличчя Церкви, яке завжди звернене до Христа: на Рівненщині утворена ще одна монашеська обитель

Християнська мудрість навчає, що монахи – це авангард, що бере на себе удари тьми віку цього і своєю молитвою оберігає всю Церкву. Святі отці стверджують: коли загине монашество – зникне увесь інститут Православної Церкви.

Рівненська земля славиться своїми монастирями: Корець і Дермань, Межиріч і Липки, – безперервно підносяться до Господа молитви насельників обителей нашого краю. Днями до сонму монастирських твердинь Рівненщини додалася новоутворена – на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у селі Андрусіїв Гощанського району.

У день свята обитель із пастирським візитом відвідав Високопреосвященніший митрополит Варфоломій. Владика благословив монашеський одяг для перших насельниць монастиря. Як підкреслив архієрей, за тлумаченням святих отців, чорне облачення іноків є ще одним символом покаяння, скорботи про власні гріхи і служить нагадуванням про головну мету монаха: співрозіп’явшись із Господом для мирського життя, воскреснути душею в Духові.

Серед гостей, котрі прибули розділити радість свята з  першою сестрою обителі, монахинею Павлою (Заїкою)  та сестрами – матушка Вероніка, ігуменя Свято-Троїцького Дерманського монастиря, митрофорний протоієрей Михаїл Петров, благочинний церков Гощанського району, братія Свято-Успенського Липенського монастиря, численне місцеве духовенство і віряни.

Вітаючи насельниць новоутвореної обителі, митрополит Варфоломій нагадав про головну мету християнина – як того, хто молитиметься в новоутвореному монастирі, так і мирянина: потрапити у Царство Небесне. Це завдання-максимум – впустити Бога в своє серце, щоб стати справді причасним Христу.

Владика побажав сестрам нового форпосту православ’я на Рівненщині заступництва Матері Божої, сили, мудрості й, у цьому контексті, процитував святителя Симона Фессалонікійського: «Коли монах принесе свої обітниці перед Богом і людьми, він приймає друге Хрещення, очищається від гріхів і стає сином світла, тоді й Господь наш зі Своїми ангелами радіє за нього».