Юрій Шупик: лейкоз, віра, надія і любов

8 тисяч гривень. Саме стільки «коштує» кожен місяць життя 23-річного Юрія Шупика. Боротьба за життя цього життєрадісного юнака почалася, коли йому було 16. П’ять років він змагався із гострим лейкозом, — вперто, наполегливо, з вірою, пройшов усі курси хіміотерапії, усі кола пекла і переміг. Лейкоз відступив, а на зміну йому прийшла нова біда – під час лікування у Юрія була виявлена так звана філадельфійська хромосома. Таких хворих в Україні не багато, і всі вони мають шанс на повноцінне життя, за однієї тільки умови: щоденний прийом дороговартісних ліків – імантинібу. Інакше — незворотній рецидив лейкозу, і все, що було досі – намарне.

Як розповіла Юлія Кутик, голова правління благодійного фонду «Скарбниця Надії», випадок Юрія — особливий:

Його діагноз — злощасне поєднання лейкозу із філадельфійською хромосомою — не підпадає під, і так обмежену у фінансуванні, державну програму підтримки. До того ж, він уже дорослий. Державних програм, розрахованих на дорослих саме із таким поєднанням  діагнозів – немає. Ми намагалися допомогти і через Міністерство охорони здоров’я, але безрезультатно.

Незважаючи на, здавалося би, безвихідну ситуацію, Юрій не падає духом. Але будні — прозаїчні і  гіркі: юнак живе удвох із мамою — жінкою вже пенсійного віку, і зрозуміло, що великих статків родина не має. Сподіватися лишається тільки на Бога. А Він посилає у життя Юри добрих людей. Досі кошти на лікування з горем пополам знаходили, та з лютого препарат скінчився. Зараз Юрко втілив у життя свою давню мрію, закінчив Комп’ютерну Академію “ШАГ”, тепер там же викладає, але заробленого все-одно катастрофічно не вистачає.

Коли у  Рівненській єпархії дізналися про проблеми Юрія Шупика, вирішили допомогти. Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, вручаючи юнакові кошти, потрібні на місячний курс лікування, зауважив:

Прикро, що держава сьогодні залишає напризволяще своє майбутнє – молодь. Церква зараз не володіє якимись надзвичайними можливостями, але у нас є головне – віра у безмежне Боже милосердя, Його любов до нас, а ще – надія на добрі і співчутливі серця вірян.

Нагадаємо, що у Рівненській єпархії 2016 рік оголошений роком допомоги онкохворим дітям. В усіх храмах єпархії розміщені скриньки для пожертв і за кошти небайдужих вірян УПЦ вдається допомогти тим, хто особливо цього потребує.

Реквізити для надання допомоги:

УКРСИББАНК БФ “Скарбниця Надії” ЄДРПОУ 37685693 р / р 26009336789200 АТ “УкрСиббанк” МФО 351005 Призначення платежу – добровільна пожертва для Шупика Юрія

КАРТА ПРИВАТБАНК Карта № 5169 3305 0192 5611 (карта відкрита на главу фонду «Скарбниця Надії», Кутик Юлію Миколаївну, і прив’язана до поточного рахунку фонду) призначення платежу – добровільна пожертва для Шупика Юрія

ПРИВАТБАНК БФ “Скарбниця Надії» ЄДРПОУ37685693 р / р 26007054713460 КБ ”ПриватБанк“ МФО333391 Призначення платежу – добровільна пожертва для Шупика Юрія