Відбулася зустріч представників Рівненської єпархії УПЦ із губернатором Рівненщини

27 червня відбулася зустріч представників Рівненської єпархії УПЦ із головою обласної державної адміністрації Олексієм Муляренком щодо ситуації із захопленням храму у с. Дуліби Гощанського району.

Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, секретар Рівненської єпархії протоієрей Віталій Герлінський, відповідальний за урегулювання міжконфесійних конфліктів у Рівненській області протоієрей Віктор Земляний та заступник відповідального за урегулювання міжконфесійних конфліктів у Рівненській області протоієрей Василій Начев обговорили із губернатором  ситуацію, що склалася. Чиновник пообіцяв зробити усе можливе зі свого боку, щоб на Рівненщині припинилися регулярні захоплення храмів. Утім, такі обіцянки лунають іще з 1992 року і залишаються лише голослів’ям.

Нагадаємо, що учора, 26 червня, у селі Дуліби Гощанського району представники Київського Патріархату увірвалися до храму Різдва Богородиці під час ранкового Богослужіння, зірвали службу і почали із лайкою та погрозами грубо виштовхувати вірян Української Православної Церкви з приміщення. Захопленням керував «благочинний» КП у Гощанському районі. У конфлікті брали участь і представники радикально налаштованих сил Рівненщини, зокрема, т. зв. «Рівненська самооборона», котра є постійним учасником захоплень храмів у регіоні. Настоятелеві храму протоієрею Сергію Тимофеєву вдалося натиснути «тривожну кнопку». Прибула служба охорони, та храм уже було заблоковано, представники Київського Патріархату замінили замки в усьому приміщенні й стали проводити службу. У результаті спроби захоплення храму є постраждалі, факт нанесення тілесних ушкоджень зафіксовано поліцією, яка прибула на виклик настоятеля. Наразі храм зачинено і звільнено від посторонніх.

 

 

Переглядів: 280

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *