У Межирицькій обителі зустріли Всеукраїнську Хресну ходу

Близько 7 години вечора Межирицька обитель зустріла учасників Всеукраїнської Хресної ходи зі Свято-Успенського Почаївського монастиря. Межирицька братія, послушники, віряни-помічники готувалися до прийому паломників заздалегідь, проте на таке велелюддя, зізнаються, не очікували. Та милістю Божою і молитвами Його Пречистої Матері, чиї чудотворні образи духовенство несли на руках усі 40 км. шляху, усіх прийняли, усіх розмістили, усіх нагодували,  –  ніхто з понад тисячі подорожніх не залишився голодним чи без уваги.

Хресну ходу зустрічав, з благословення правлячого архієрея митрополита Рівненського і Острозького  Варфоломія, гість-митрополит – владика Олександр (Драбинко), вікарій Київської митрополії. Він, а також намісник Свято-Троїцького Межирицького монастиря, архімандрит Феодор (Мельничук), братія обителі та собор духовенства єпархії, сотні мирян – усі з молитвою на устах зустрічали хрестоходців.

Ми молимося до Господа, щоб він почув наші недостойні молитви щоб зглянувся на нас і своєю рукою утихомирив ту ворожнечу, яка панує у наших серцях, – розпочав проповідь митрополит. – Нехай Господь приведе усіх нас, молитвами Своєї Преблагословенної Матері, до миру і благополуччя. Нехай будуть відкриті вуха Господні до наших молитов, а Його Пречиста Мати хай покриє нас Своїм Покровом.

Стомлені, але зі щасливими посмішками – таки дійшли – заходили паломники у ворота обителі. Дорослі і діти, молодь і люди поважного віку пройшли цей непростий шлях, під нещадним липневим сонцем, з молитвою за мир в Україні.

Потім була трапеза, розселення, дехто, щоправда, залишився спати просто неба – у наметах, на запашному монастирському сіні. Прийняли паломників і у храмах та гуртожитках монастиря, гостинні селяни забирали пілігримів по домівках, – одним словом, місця вистачило усім.   Нічну Божественну Літургію звершать у обителі опівночі, а о 8 ранку розпочнуться урочистості з нагоди 25-літнього ювілею монастиря та перебування у його стінах Хресної ходи.