На Рівненщині Київський патріархат вчергове розпалює міжконфесійну ворожнечу

Релігійна смута розгорнулася у с. Дерев’яне Рівненського району, де прихильники Київського патріархату закликають місцеве населення проголосувати за зміну юрисдикції.

Тиждень тому у селі прибічники УПЦ КП розклеїли оголошення, які закликають жителів села до церковного розколу, та розпочали збір підписів за перехід релігійної громади Української Православної Церкви під егіду УПЦ КП.

Як розповідають селяни, місцеві активісти займалися очевидною маніпуляцією, залякували , ставили провокативні питання. Окрім того, Петро Ілючок , учасник АТО, котрий воював в одному із добровольчих батальйонів , ночами приходив в оселі самотніх жіночок та намагався їх залякати, аби добитися від них підпису.

В селі Дерев»яне допоки зареєстровано лише одна община Української Православної Церкви , власне, їй і належить сільська релігійна споруда.

«Наша громада вважає, що це буде провокація, – коментує настоятель Свято-Троїцького храму села протоієрей Володимир Панчук, – тому ми повідомили про це  органи правопорядку та керівництво району і області. Також, аби показати , що із 700 жителів села переважна більшість є вірними УПЦ, ми теж розпочали збір підписів. Наразі, бачимо, що кількість нашої громади переважає.»

У міжконфесійних конфліктах, що вже четвертий рік поспіль котяться Західною Україною, протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії УПЦ бачить певну закономірність. « Усі референдуми та збори за зміну юрисдикції є незаконними і всі вони, як свідчить історія і практика, подібні до тих, що у свій час пройшли у ЛНР , ДНР та в Криму, – говорить священик, – Отож, виникає питання, а хто є режисером усіх цих подій, чи не одні й ті ж особи, котрі прикриваючись патріотизмом, знищують нашу державу, руйнують наші святині?»

В неділю 4 лютого релігійна громада УПЦ села Дерев’яне просить усіх небайдужих долучитись до спільної молитви , аби вгамувати сільські пристрасті та досягти конфесійного миру .