Відбувся XII Фестиваль Недільних шкіл у Рівненській єпархії

Фестиваль присвячено 100 – річчю пам’яті Царської сім’ї.

Околиці Рівненської області. Широкі лани, рясно всіяні соняшником і золотавими нивами пшениці. Навколо, куди не глянь, – багаті на кремній землі та скромні вибілені оселі працелюбного люду. Це село Онишківці – маленьке й затишне. Божа рука приховала цей куточок від світського гаму та метушні. У цьому благодатному, Богом створеному місці, серед розкішних лісів та озер, приваблює до себе зір паломника обитель святої праведної Анни. Велич тиші та сила молитви лікує тут стомлені душі, а джерельна вода подає силу та зцілення усіх хвороб тим, хто з вірою приймає її.
Превеликий дар Божий – це святе джерело! Із давніх-давен протоптані сюди стежки православним людом. Біля великих святинь скита всі знаходять собі втіху: і дорослі, і малі. Всім затишно у Богом обраному місці. Все в обителі спонукає до молитви: і ця прозоро-кришталева вода, і золотоверхі куполи храмів, і повітря, напоєне ладаном!
Звідси ж видно, як височіє гора, що зветься Божою, адже там Богородиця, з’явившись пастухам, залишила Свій благодатний слід на камені. А ще, пройшовши зовсім недалечко, можна почути дзвін Почаївської лаври. Одним словом – святе це місце, здавна намолене й виспіване хресними ходами та вихрещене вквітчаними образами!
До святого джерела їдуть звідусіль – помолитися, торкнутися серцем благодаті, омитися в хвилях живої води.
Та ось, вже 12 років поспіль, як у храмах скита окрім співу сестер чуються і дитячі чисті ангельські голоси. Вони по-справжньому вміють славити Бога, без усілякого марнославства та звеличувань. У них все просто, щиро і від серця. Перед ними відкривається небо…
Цього дня, 7-го серпня 2018 року до обителі прибуло 22 хори недільних шкіл.
Для дітей свято починається тим, що можна зануритися в святе джерело і потім ще довго згадувати його холодну воду. А далі на них чекає святкова зала та безліч зацікавлених глядачів. І ось в присутності митрополита Варфоломія, єпископа Пимена, матушки ігумені Михаїли та почесних гостей (зі столиці, Дніпропетровщини, Львівщини, Полтавщини) розпочинається справжнє свято пісні – дитячо-юнацький хоровий фестиваль недільних шкіл.
Фестиваль переможців не визначає. Дітям просто надається змога показати свої таланти, почути інших, а потім і самим, за прикладом своїх одноліток, прагнути вищих результатів. І всі радіють одне одному, щиро і відверто. Таке спілкування, без змагань і заздрощів, окрилює дитячі душі, надихає на творчу працю.
Учасників заходу близько 600 чоловік дітей та молоді. І всі вони отримують пам’ятні подарунки від матушки ігумені Михаїли та дипломи за участь у фестивалі.
Кожного року помітно зростає виконавчий рівень хорових колективів, оновлюється цікавими творами їх пісенний репертуар. Звучить багато молитовних церковних творів і пісень духовного змісту. По цьому й видно богоугодність цієї справи. Адже все це робиться заради однієї мети – слави Божої, для того, щоб прославлялося Його святе Ім’я!
Наше життя по справжньому стає життям лише тоді, коли його центром є чаша Великої Жертви. Саме в ній безсмертя та вічність. За це ми повинні славословити Господа і безмежно Йому дякувати. «Тобі ми співаємо, Тебе звеличуємо…». Всі, хто це розуміє, намагаються прийняти участь в організації творчого дійства: допомогою фізичною та матеріальною, доброю порадою, або просто своєю присутністю. Всім цим добрим людям, хто присвячує свій час, сили, здібності, пожертвування цій справі- велика подяка, а від Господа великої милості та благословення!Здавна відомо – хто сіє щедро, щедро і пожне …

Переглядів: 5086

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *