Єпископ Пимен звершив читання Великих (царських) часів напередодні Різдва Христового

4 січня у п’ятницю, напередодні Різдва Христового, Преосвященніший Пимен, єпископ Дубенський звершив читання Великих (царських) часів у Свято-Георгієвському храмі-подвор’ї.

Часи – це спеціальні досить короткі богослужіння, присвячені певній годині дня, в який відбулася важлива подія з земного життя Спасителя. Великими вони названі тому, що служаться дуже урочисто. Священик в фелони при відкритих Царських вратах. Під час кожного часу відбувається кадіння. У перший і останній – кадіння всього храму, з запаленою свічкою, як на поліелее. Читаються паремії (від грецького – притча) – спеціальні старозавітні читання, після них Апостол і Євангеліє. Читання зі Святого Письма приурочені до святкування Різдва. Крім того, псалми, прокімни, тропарі, кондаки – майже всі молитви великих часів – присвячуються святу (Різдву Христовому, Хрещенню Господню або Страстям Христовим).

Царськими ж ці часи названі тому, що на них, як на особливо урочистих службах, були присутні візантійські імператори, що підкреслювало не тільки літургійну духовну важливість цих служб, а й суспільне їх значення.

Богослужіння супроводжувалося співом сестер обителі.

По завершенні Владика привітав усіх з цим знаменним днем.