«Слово Предстоятеля»: Піст є знаряддям, яким людина відновлює в собі Божественну гармонію (відео)

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сімнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Предстоятель розповів про буквальний та алегоричний зміст євангельської історії про багатого митаря Закхея (Лк. 19: 1-10) та зазначив, що цією притчею Свята Православна Церква починає готувати віруючих до Великого посту.

Блаженніший владика нагадав, що митар Закхей вважався людьми великим грішником, однак Спаситель увійшов у його дім і промовив: «Сьогодні на дім цей спасіння прийшло, бо й він син Авраамів. Син бо Людський прийшов, щоб знати та спасти, що загинуло!» (Лк. 19: 9-10).

Пояснюючи алегоричний зміст цієї історії, Блаженніший Митрополит Онуфрій зауважив, що смоковниця, на яку зліз Закхей, аби побачити Господа, — «уособлює собою Піст, що допомагає пізнати Бога».

Піст, за словами Архіпастиря, називають і «матір’ю целомудрія», і «духовним мечем, яким усікаються наші духовні пристрасті». «А ще Піст, — підкреслив він, — є тим знаряддям, з допомогою якого людина відновлює Божественну гармонію у своїй природі».

Митрополит Онуфрій також закликав максимально зберігати ту «гармонію, яку Бог вчинив у людині», адже такі люди «і довше живуть, і більш духовно досконалі, і більше люблять Бога». Саме тому, за його словами, Свята Церква закликає нас під час Великого посту утримуватися від скоромної їжі та духовно вдосконалюватися.

«…тільки Божественна гармонія робить людину здатною розуміти Бога… Подивись на себе, хрстиянине, чи маєш ти у собі ту гармонію? Якщо не маєш, то будьмо трудитися, щоб її відновити. Для цього нам Бог подарував Великий піст», — звернувся із закликом до всіх Предстоятель.

Відеозвернення Предстоятеля Української Православної Церкви — щосуботи в ефірі телеканалу «Інтер», або на YouTube-каналі за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Переглядів: 83

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *