Острозьке інтернет-видання поспішило перевести парафію села Тесів у ПЦУ

Інформація про зміну юрисдикції релігійної громади села Тесів Острозького району Рівненської області на «Район. Острог» з’явилась 10 лютого. Зокрема, медіа-ресурс, повідомляє, що перша громада на Острожчині оголосила про бажання перейти в ПЦУ. Підставою для цього стали збори у сільській школі, на яких, за версією видання, було три десятки селян.
Настоятель Свято-Миколаївської церкви села Тесів протоієрей Олександр Завірюха розповідає, що ця новина є неправдивою, адже зборів релігійної громади не було, а на зборах села було зовсім мало людей для того, аби вони могли вирішувати долю парафії .
«Ініціатором переходу в ПЦУ є сільський голова Сергій Мартинюк, власне, він зі своєю матір’ю колотить громаду ще від Різдва, – коментує отець Олександр. – Йому вдається тримати напругу в селі, а ось добитись свого чиновник не може. Він двічі скликав збори з цього приводу, першого разу на них прийшло 10 людей, а другого – 20, хоча видання чомусь написало, що тридцять, але легко можна переконатись у неправді, просто полічивши присутніх за викладеними фото.»
Загалом у селі Тесів прописано 460 жителів, усіх отець Олександр відвідав два тижні тому, аби пересвідчитись, чи насправді, вони готові перейти в ПЦУ. Як розповідає батюшка, двері йому не відчинили лише у п’яти будинках, решта – приймали і висловлювати підтримку УПЦ .
Наразі, юристи Рівненської єпархії УПЦ будуть готувати позов на «Район. Острог», щодо неправдивої інформації висвітленої на медіа-ресурсі.