У с. Нова Мощаниця прихильники ПЦУ захопили храм УПЦ

Релігійний конфлікт у с. Нова Мощаниця Здолбунівського району триває вже майже місяць. Релігійна громада Різдво-Богородичного храму на парафіяльних зборах вирішила разом зі своїм священиком залишатися у складі УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

Але частина жителів села на зборах теріторіальної громади проголосувала за перехід до ПЦУ.

2 березня, у день поминальної суботи біля храму розпочалося відкрите протистояння через святиню. Спровокував і підтримав релігійний конфлікт голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, який відразу після богослужіння приїхав з групою активістів, які виштовхали віруючих УПЦ з храму.

Місцеві жителі розповідають, що на підкріплення до прихильників ПЦУ прибули два автобуси з представниками «Правого сектора», а також велика кількість нетверезих чоловіків, місцевих і не тільки.

Правоохоронці на чолі з начальником Здолбунівського відділення поліції Смаглюк С.В. в конфлікт не втручалися, тільки спостерігали.

Коли стемніло, віруючі УПЦ почали молитовне стояння перед входом в захоплену церкву.

У неділю 3 березня віруючі УПЦ молилися в церковній хаті, в захопленому храмі – прихильники ПЦУ.

На богослужіння 3 березня прийшло близько 50 чоловік.