Урочистості з нагоди вшанування Корецької ікони Богоматері «Споручниця грішних»

20 червня, перехідне святкування Корецької ікони Божої Матері “Споручница грешных”.

З цієї нагоди у Свято-Троїцькому Корецькому жіночому Ставропігійному монастирі були звершені святкові торжества.

Напередодні у головному храмі обителі звершили Всеношну з читанням акафісту Богоматері.

У сам день свята чотири Божественних Літургії.

Пізню Літургію з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Йому співслужили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Шумський Іов, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, намісник Свято-Троїцької Сергієвої Лаври єпископ Сергієво-Посадський Парамон, єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії, а також духовенство з різних регіонів України та зарубіжжя. За богослужінням молився митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій.

За богослужінням молилися настоятелька монастиря ігуменя Рафаїла з сестрами, настоятелька Свято-Троїцького Дерманського монастиря ігуменя Вероніка (Зощук), а також численні парафіяни та гості.

По завершенні Літургії був звершений велелюдний Хресний хід із Корецькою чудотворною іконою Богородиці. Митрополит Антоній привітав архієреїв, духовенство, матушку ігуменю Рафаїлу, сестер обителі та вірян з монастирським святом, та передав вітання, благословення і вдячність за молитовні подвиги та стояння у вірі від Блаженнішого Онуфрия митрополита Київського та всієї України.

Єпископ Сергієво-Посадський Парамон також привітав усіх пристуніх зі святом та зачитав вільний адрес від Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кирила.

Настоятелька навзаєм подякувала Святійшому Владиці за щіри молитви.

Головною святинею обителі, до якої постійно притікають з молитвою численні прочани, є чудотворна Корецька ікона Божої Матері “Споручниця грішних”. Назву вона отримала від напису на окладі „Я Споручниця грішних до Свого Сина…”. До ХVІІ століття ікона була родовим образом корецьких князів та називалась „Благодатною”, бо постійно надавала свою благодатну допомогу княжій родині, а потім і сестрам обителі та богомольцям.