Вітаємо з Днем Незалежності України

Дорогі браття та сестри, вітаю вас із великим державним святом Днем Незалежності України. Бажаю нашій багатостраждальній землі многих, благих днів в мирі та добробуті. Нехай Господь благословляє нашу Батьківщину, щоб виростали чесними і благочестивими її сини та дочки. Дає мудрості владі приймати правильні рішення і мудро вершити своє земне правління, мудрості громадянам бачити і чути, берегти свою національну ідентичність та неповторність.

Український народ споконвіків був глибоковіруючим і православним. Наші світогляд, культура, спосіб життя – наскрізь пронизані християнським духом. Ми не можемо уявити давню українську хату без святих ікон на покуті, недільного ранку без церковних дзвонів, матір без молитви.

Кажуть, кожна людина має три матері. Найперша, найголовніша для кожного з нас – Божа Матір, через яку воплотився сам Господь і подарував нам життя вічне. Друга – наша рідна мама, яка дала нам це земне життя. Третя – наша Батьківщина – земля де ми народилися і живемо, яку не обирали, але безмежно любимо її зелень трав, прохолоду джерел, блакитне небо та золоте колосся.

Матір – це в першу чергу любов і молитва. Отож, бажаю щоб наша мати Україна ніколи не втрачала ці два святих крила. Молімося, дорогі за свою землю, любімо один одного, бережімо свою церкву та віру – в цьому наша сила, в цьому істина. «По тому пізнають усі, що ви учні мої, як будете мати любов між собою»(Івана 13:35).

Многія літа нашій Україні та її народу!

З найкращими побажаннями добра, миру та любові у Христі –

Високопреосвященніший Варфоломій,

митрополит Рівненський і Острозький

та духовенство Рівненської єпархії.