Розпорядження митрополита Варфоломія щодо заходів приурочених пам’яті жертв голодомору

Сьогодні, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів 1932-33 рр..

З благословіння Високопреосвященнішого Варфоломія, митрополита Рівненського та Острозького у всіх храмах Рівненської єпархії відбудеться ряд заходів приурочених цьому дню.
Зокрема, о 15 годині у всіх церквах міста Рівного пролунає Дзвін пам’яті за усіма жертвами голодоморів.
О 20 .00 цього ж дня на Майдані Незалежності міста Рівного буде звершено панахиду, яку очолить єпископ Дубенський Пимен вікарій Рівненської єпархії УПЦ. Панихиди також відслужать у кожному храмі УПЦ.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У тяжкі місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини.