Розпорядження митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія з приводу загрози епідемії коронавірусу

У зв’язку з загрозливою небезпекою поширення коронавірусної інфекції COVID-19 благословляю у всіх монастирях і храмах Рівненської єпархії УПЦ:

1. Регулярно приступати до таїнств Сповіді, Святої Євхаристії, Соборування, які служать «в зцілення душі і тіла».

2. У всіх храмах на сугубій єктенії проголошувати особливі прохання, а також підносити молитву про позбавлення від епідемії. (див.додаток)

3. Згідно благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в усіх обителях УПЦ благословляється ударяти в дзвони тричі на день протягом десяти хвилин.

4. Під час богослужіння за сприятливих погодних умов рекомендується перебувати на церковному подвір’ї біля тих храмів, де відбувається озвучення богослужіння.

5. В храмах проводити посилену санітарну протиепідемічну обробку ікон, кіотів, записних столів, внутрішнього простору і неухильно стежити за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм.

6. при виявленні у себе симптомів, характерних для коронавірусної інфекції COVID-19 або інших ГРВІ, негайно звертатися до медичних установ, неухильно дотримуватися вказівок лікарів. За словами Премудрого Ісуса, сина Сирахового: «Шануй лікаря честю заради потреби в ньому, бо Господь створив його … Господь створив із землі ліки, і розсудлива людина не буде нехтувати ними »(Сир, 38,1,4).

Закликаю всіх вірних чад Рівненської єпархії посилити свої молитовні подвиги у ці дні Великого посту, щоб подолати вірусну інфекцію. Ми всі знаємо, що випробовування посилаються Господом через наші гріхи. Тільки зосередженою молитвою, постом, розкаянням у своїх гріхах, ми здатні відкликати гнів Божий, і прикликати Його Благословення.

Прошу довіряти лише офіційній перевіреній інформації, не піддаватися панічним слухам, слухатися духовних порад своїх священників.

Нехай Милостивий Господь укріпить усіх нас на майбутні подвиги, і всесильною Своєю рукою здолає згубну недугу.

Додаток: прохання на єктенії і молитва на 1арк.

+Варфоломій

Митрополит Рівненський і Острозький

м.Рівне

17 березня 2020р.

Молитовні прохання

Еще молимся Тебе Господу Богу нашему, о еже явити нам милости Своя великия и уставити болезненное поветрие сие, недугующих же исцелити и здравие подати, молим Ти ся, услыши и помилуй.

Еще молимся, о еже умирити смятение людское и страхования всяческая, упованием твердым оградити верных Своих, мир же и любовь вселити в сердца наша, молимтися, Господи, услыши и помилуй.

Молитва во время губительного поветрия и смертоносной заразы

Господи Боже наш, услыши ны, грешныя и недостойные рабы Твоя, с высоты святого престола Твоего, благость Твою грехами своими прогневавших и милосердие Твое от себе удаливших. Не взыщи с рабов Твоих, и отврати страшный гнев Твой, праведно на ны движимый, утоли пагубное наказание, отрыни меч Твой страшный, невидимо и безвременно нас поражающий, и пощади убогия и слабыя рабы Твоя, и не обрекай на смерть души наша, в покаянии прибегающия с сокрушенным сердцем и со слезами к Тебе, Богу Милосердному, мольбам нашим внимающему и покаяние подающему. Яко у Тебе Единого милость и от Тебе спасение, Боже наш, и Тебе славословие приносим, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.