Відбулося прославлення Вілійської ікони Богоматері “Знамення” (оновлено)

4 червня, четвер перед Пятидесятницею, відбулася знаменна подія не тільки для прихожан Свято-Параскевського храму с. Вілія, Острозького району, але і для всіх вірних Рівненської єпархії та взагалі всієї повноти Української Православної Церкви.

В цей день з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського та всієї України, рішенням Синоду УПЦ відбулося прославлення Вілійської ікони Божої Матері “Знамення”.

Священний Синод Української Православної Церкви прославив чудотворну ікону «Знамення» Вілійську. Знаходиться образ у старовинній Свято-Параскевській церкві с. Вілія Острозького району,  і зцілення біля нього, тільки у сучасні часи,  отримали, сотні мирян з усіх куточків України.

6 грудня 2019 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося останнє у 2019 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому було встановлено святкування на честь ікони Божої Матері «Знамення» Вілійської.

Святкову Божественну Літургію звершили Високопреосвященніший Сергій, митрополит Тернопільський і Кременецький, вікарій Рівненської єпархії, Преосвященніший Пимен, єпископ Дубенський. За Богослужінням молився та причастився Пречистих Христових Таїн правлячий архієрей Високопреосвященніший Варфоломій, митрополит Рівненський та Острозький.

На малому вході настоятель храму протоієрей Олександр Жук за усердне служіння Церкві був нагороджений митрою.

За Літургією звершили особливі прохання та молитви за Церкву і Державу, помолилися за позбавлення від вірусної хвороби та лікарів, які трудяться в нелегких умовах пандемії.

На завершення митрополит Сергій зачитав рішення Священного Синоду, про прославлення чудотворної Вілійської ікони, єпископ Пимен зачитав історію явлення Святині.

Владика-митрополит Варфоломій привітав усіх зі знаменною подією, яка увійшла в історію Церкви, подякував архієреям, духовенству та вірним за труди та спільні молитви.