Десята п’ятниця після Пасхи – урочистості у Гощанській обителі

26 червня 2020 у Свято-Покровському Гощанському жіночому монастирі відсвяткували монастирське свято.

У Михайлівському храмі монастиря в смт. Гоща зберігається древня настінна ікона «Стражденної Богоматері», на якій Пречиста Діва приймає бездиханне тіло Свого Божественного Сина з Голгофського хреста. Саме в цій стародавній обителі збереглася традиція в десяту п’ятницю після Пасхи звершувати перед віковим образом службу Співчуття Богоматері. Багато сотень віруючих збираються в цей день у святу обитель, щоб узяти участь у соборній молитві. Десятуха – так в народі називають це свято.

У цей день святкову Божественну Літургію  звершив вікарій Рівненської єпархії, Преосвященніший Пимен, єпископ Дубенський. За літургією молився Високопреосвященніший Варфоломій, митрополит Рівненський і Острозький.

Владикам співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, намісник Свято-Троїцької Межирицької обителі архімандрит Феодор (Мельничук), благочинний Гощанського району протоієрей Михаїл Петров, прессекретар єпархії архімандрит Герман (Кулакевия) та духовенство району.

На малому вході клірика обителя священика Ростислава було возведено у сан протоієрея.

За Божественною Літургією вознесли молитву за Святу Церкву,Українську Державу, лікарів та хворих.

Після закінчення Літургії митрополит Варфоломій привітав усіх присутніх зі святом.

За традицією, було звершено Хресний хід навколо храму. Під час Хресної ходи відправили заупокійну літію за колишнім настоятелем Михайлівського храму ієромонахом Лонгіном (Галієм) та монастирськими священиками протоієреєм Леонтієм Коберським та протоієреєм Ігорем, які поховані на території храму.

Напередодні свята було відправлено святкову Всеношну зі співом акафіста. Опівночі нічну Божественну Літургію.