Преподобного Феодора, князя Острозького, вшанували в його рідному місті

Пам’ять преподобного Феодора, князя Острозького, по-особливому згадують у його рідному місті 24 серпня.

Замкова гора, Богоявленський собор, вежі замку князів Острозьких – всі ці місця пам’ятають і кроки маленького Феодора, первістка великого князя Данила Острозького, і роки, коли очільником Волинських земель став сам майбутній святий.

Цього року вшанувати пам’ять великого захисника Православ’я, «наставника монахів та співбесідника ангелів», як Церква називає свого святого, зібралися острожан та паломників із різних куточків Волині і Рівненщини. Сонце ще тільки сходило над Круглою вежею, як на Замкову гору почали потроху сходитися віряни – різного віку та соціального статусу, вони, кожен по-своєму люблять преподобного Феодора. І моляться до нього, як до рідної і близької людини, яка знає всі біди і проблеми, втішить, почує і підтримає.

Урочисту Службу в Богоявленському соборі, який зводив сам преподобний князь, очолив вікарій Рівненської єпархії, Преосвященніший Пимен, єпископ Дубенський, правлячий архієрей Рівненщини, Високопреосвященніший митрополит Варфоломій молився за Богослужінням.

Владиці співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, настоятель собору, благочинний церков Острозького району протоієрей Олександр Максимюк, прессекретар єпархії архімандрит Герман (Кулакевич) та прибуле духовенство.

Рака з чесними мощами преподобного Феодора впродовж богослужіння стояла посеред храму.

Опісля, на плечах священиків святі мощі Хресною ходою обнесли довкола Богоявленського собору. Віряни зізнаються, що особливі почуття переповнюють душу, коли усвідомлюєш – Хресний хід іде тими ж стежками, де ходив і сам преподобний князь Феодор.

Преподобнє отче Феодоре, моли Бога о нас!!!