У селі Ганнівка Корецького району замість захопленої церкви активістами ПЦУ, збудували нову. Перше богослужіння у новозбудованому храмі Української Православної Церкви очолив єпископ Дубенський Пимен.

15 вересня 2020 року, в день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, в новому храмі громади УПЦ села Ганнівка Корецького району Рівненської області здійснили першу літургію.

Віруючі побудували церкву після силового захоплення рейдерами з ПЦУ Свято-Іоанно-Богословського храму у селі Копитів, в який ходили жителі Ганнівки.

Святкову літургію в новозбудованому храмі звершив єпископ Дубенський Пимен – уродженець цього села. За богослужінням молилися десятки священників, які брали участь у будівництві, благодійники та численні віруючі.

Зводити храм в Ганнівці почали на початку червня цього року, на земельній ділянці нинішнього старости Миколи Гаврилюка. Гроші збирали всією православною громадою.

«Як тільки ми почали будівництво, почали відбуватися справжні чудеса: з’являлися таємні жертводавці, гроші надходили на рахунки з різних країн світу, – розповіла прихожанка Валентина Куцмус. – Бували такі випадки, що поряд з будівництвом зупинялися автомобілі – люди виходили і жертвували великі гроші».

Михайло Воят, батько владики Пимена, розповів про особливі милості Господні, які відчули на собі всі ініціатори будівництва.

«Церква зросла за три місяці. Які ще докази потрібні для усвідомлення Божої волі! Мене дуже вразив вчинок священника з Луганська, який сам хворіє і потребує грошей, але, коли дізнався, що храм будується після захоплення, пожертвував велику суму і просив за нього молитися», – повідомив він.

Після святкової літургії єпископ Пимен подякував всім жертводавцям і розділив хліб, за прикладом обряду в Сербській Церкві «Різання калача».

За матеріалами Рівне.Голос Церкви.