Соборна Божественна Літургія з нагоди 30-річчя дарування Патріаршої Грамоти про незалежність в управлінні УПЦ (відео)

28 жовтня 2020 року, з благословення правлячого ахієрея Рівненської єпархії, Високопреосвященнішого Варфоломія, митрополита Рівненського і Острозького у Свято-Георгієвському храміподвор’ї м. Рівне відбулася соборна Божественна Літургія з нагоди 30-річчя дарування Патріаршої Грамоти про незалежність в управлінні УПЦ.

27 жовтня в 1990-му році Української Православної Церкви була дана Грамота про те, що з цього моменту вона є незалежною в своєму внутрішньому управлінні з правами широкої автономії. Саме цей документ регламентує життя УПЦ протягом 30-річної історії. Такий статус наша Церква має ще до отримання Україною незалежності. 90-ті роки – це падіння радянського режиму, коли людям була надана можливість вірити і ходити в храми, відкривати монастирі, духовні навчальні заклади.

Урочистості очолив вікарій Рівненської єпархії, Преосвященніший Пимен, єпископ Дубенський.

Його Преосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, прессекретар архімандрит Герман (Кулакевич) та священники трьох Рівненських благочинь на чолі зі своїми благочинними.

По завершенні Богослужіння було виголошено подячну молитву за милості, які Господь проявив до Української церкви та її вірних чад за період 30-ти років. А також, щоб Господь і надалі не залишав свою Церкву своїми милостями і щедротами.

Владика привітав усіх присутніх зі знаменною датою в житті Української Православної Церкви.