У с. Довгошиї Млинівського району освячено новий храм

6 листопада 2020 року, у день молитовного вшанування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» у с. Довгошиї Млинівського району Рівненської області освятили новий храм Української Православної Церкви.

З благословення Високопреосвященнійшого Варфоломія, митрополита Рівненського та Острозького, чин освячення храму на честь святого великомученика Георгія Побідоносця очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні вікарія Рівненської єпархії УПЦ Преосвященнійшого єпископа Дубенського Пимена. Архіпастирям співслужили: благочинний Млинівського округу прот. Василій Іванейко, голова відділу з врегулювання міжконфесійних конфліктів у Рівненській єпархії прот. Віктор Земляний, настоятель храму свящ. Олександр Микитюк, та численне прибуле духовенство Рівненської, Сарненської, Волинської, Полтавської єпархій та Києво-Печерської Лаври.

Після захоплення місцевого храму активістами ПЦУ у лютому 2019 року, вірні УПЦ протягом року звершували богослужіння у пристосованому будинку.

31 січня 2020 року, з благословення митрополита Варфоломія було закладено наріжний камінь на початок будівництва нового храму. Завдяки небайдужим прихожанам та благодійникам невеличку церкву вдалося звести за дуже короткий проміжок часу. І вже починаючи від свята Трійці  всі богослужіння звершувалися у новозбудованому храмі.

«Основну частину коштів на будівництва церкви в Довгошиях пожертвував Андрій Біба і благодійний фонд «Фавор». Ще частину коштів зібрали місцеві жителі та віруючі небайдужі люди сусідніх парафій», – поділився думками настоятель свящ. Олександр.

Будівництвом займався місцевий житель Андрій Леошек. За усердні труди у день освячення його нагородили медаллю Антонія і Феодосія Києво-Печерських.

За понесені труди настоятеля храму нагородили камілавкою.

Також архієрейські грамоти отримали найактивніші трудівники парафії.

У вітальному слові митрополит Павел побажав усім присутнім берегти чистоту Православної віри, та нести посильні труди на ниві розбудови та становлення парафіяльного життя. На молитовну пам’ять владика подарував храму ікону Божої Матері «Невпиваєма чаша».

У свою чергу о. Олександр Микитюк висловив слова щирої вдячності архієреям, духовенству, благодійникам, гостям та парафіянам за спільну молитву та понесені труди.

За матеріалами сайту Млинівського благочиння

Переглядів: 417

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *