Православні дні поминання покійних: великопісні поминальні суботи

Православний календар — це обов’язкова та невід’ємна частина життя віруючої людини. Заглянувши у нього, дізнаємося дати свят і присвятків, постів і поминальних днів, плануємо свій життєвий графік упродовж року.

Продовжується Великий піст, основна мета якого – підготовка віруючого до Світлого Христового Воскресіння. Його невід’ємною складовою є молитва. Дуже корисною прийнято вважати заупокійну молитву. Взагалі, заупокійні служби мають силу, що здатна вивести душу з пекла.

Поминальні суботи мають чітко встановлені дати. Так, 10 квітня 2021року – субота четвертої седмиці Великого посту. Іншими словами – це Вселенське поминання за упокій або поминальна субота.

Упродовж року такі поминальні служби чітко регламентовані. Вони дозволяють зупинитися у повсякденній суєті і згадати, хоча б на хвилину, про тих людей, які були і залишаються у нашому серці дуже дорогими. Це один із важливих аспектів Великого посту, головний сенс якого полягає у тому, щоб, ставши на великопісну дорогу до Світлого Воскресіння Христового, знищити межу між живими та померлими і мати у собі сили ствердити: Христос переміг смерть. Тому православні християни не називають небіжчиків “мерцями”, а“спочилими”.

Пресслужба Рівненської єпархії

 

Переглядів: 1207

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *