2 листопада – день пам’яті святого великомученика Артемія

information_items_2517Святий великомученик Артемій був одним з видатних воєначальників під час правління рівноапостольного царя Костянтина Великого, а потім – його сина й наступника, Констанція.

Констант почувши від одного єпископа, що  в Ахаї  поховано тіла апостолів Андрія та Луки,  покликав достохвального Артемія і послав його взяти святі мощі та перенести в Царгород. Артемій за повелінням царя, приніс із великою честю мощі святих у царське місто. За це цар поставив його намісником Єгипту.

На цій посаді він багато зробив для поширення і зміцнення християнства в Єгипті. Імператора Констанція на престолі змінив Юліан. Імператор-відступник, бажаючи повернути язичництво, вів непримиренну боротьбу з християнством. В Антіохії він наказав мучити двох єпископів, які не бажали відмовитися від віри Христової.

Артемій, бачивши багато невинних смертей, не витримав і виступив проти царя. Розгніваний імператор наказав жорстоко катувати святого. Після цього великомученика кинули в темницю. Під час молитви, яку святий підносив до Господа, йому явився Сам Христос в оточенні ангелів і сказав, щоб мученик витерпів усе до кінця, так, як його чекає вінець у Царстві Небесному.

Почувши це від Самого Господа, великомученик зрадів і почав гаряче дякувати і славословити Його. На наступний день Юліан зажадав, щоб великомученик Артемій визнав язичницьких богів. Зустрівши рішучу відмову, імператор вдався до тортур. Подвижник переносив все без єдиного стогону. Муки не зламали волю великомученика, і тоді святий Артемій був обезголовлений у 362 році.

Тропар:

«Истинною бо Христовою верою утверждься, страстотерпче, мучителя злочестива царя победил еси со идольским того возношением. Тем от Царя Великаго, вечно царствующаго, пресветлым венцем победным одарен бысть, вся исцеляяй болящия и призывающий тя, Артемие великий, моли Христа Бога спасти души наша».

Переглядів: 232

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *