23 листопада – апп. Від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта і Тертія (І)

Святий Родіон, родич апостола Павла (Рим. 16, 11), залишив єпископську кафедру в Патрах, щоб йти в Рим зі святим апостолом Петром. Святий апостол Олімп (або Олімпіан), про якого згадує апостол Павло (Рим. 16, 15), теж був супутником апостола Петра. Обидва апостоли від 70-ти були обезголовлені в той же день і годину, коли розіп’яли апостола Петра.

Святі апостоли Ераст Сосипатр, Куарт і Тертій були учнями святого апостола Павла. Про них апостол згадує в Посланні до Римлян: “Вітають вас … Ясон, і Сосипатр, мої” (Рим. 16, 21); “Вітаю вас у Господі й я, Тертій, що написав це послання” (Рим. 16, 22); “Вітає вас міський підскарбій Ераст і брат Кварт” (Рим. 16, 23).

Апостол Сосипатр, родом з Ахаї, був єпископом Іконії, де і помер. Апостол Ераст був спочатку дияконом і підскарбієм Єрусалимської Церкви, а потім єпископом у Панеаді. Святий апостол Куарт переніс багато страждань за своє благочестя, навернув до Христа безліч язичників і мирно помер у сані єпископа міста Беріта. Святий апостол Тертій, який записав послання апостола Павла до Римлян, був другим єпископом Іконії, де і преставився до Господа.

Переглядів: 60

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *