ЗВЕРНЕННЯ ЧЛЕНІВ ЄПАРХІАЛЬНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ДАРУВАННЯ АВТОКЕФАЛІІ УПЦ

Висопреосвященнішому  Пимену,

єпископу  Рівненському та Острозькому

членів Єпархіальної ради

24 лютого Збройні Сили Російської Федерації без оголошення війни, здійснили напад на територію України. Внаслідок постійних обстрілів у містах і селах гинуть мирні люди, діти, воїни. У ці страшні хвилини великого випробування ми єдині зі своїм народом, військом, владою. Ми завжди молились та молимось за мир у нашій богохранимій Україні.

Сьогодні країну від ворога боронять тисячі вірян УПЦ, котрі стали у лави Збройних Сил України. Є наші віруючі і серед медиків, і серед бійців територіальної оборони. Ми збираємо допомогу військовослужбовцям, надаємо прихисток біженцям. Наша Церква готова бути там, де страждають і там, де плачуть. «Радійте з тими, хто радіє і плачте з тими, хто плаче.»  (Римлян 12:15)

Війна – це безумство, безумством є і ворожнеча між своїми людьми, спровокована релігійною нетерпимістю. Тому ми закликаємо об’єднатись у спільній боротьбі з окупантом усіх, незалежно від віросповідання і національності, задля досягнення миру.

Ми не згодні з висловами Патріарха Кирила про ситуацію в Україні, оскільки його оцінка є нереальною і приносить смуту, нестабільність в життя наших священників та вірних. Просимо донести нашу позицію Патріарху.

Також звертаємось з проханням до Блаженнішого Митрополита  Онуфрія про скликання Священного Синоду УПЦ з питання дарування автокефалії  повноті Української Православної  Церкви, яке було підняте ще у 1991 році, подумати над шляхом розв’язання  цього питання, якщо буде на це Воля Господня.

Ми, знаючи про мудрість та духовний досвід нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, залишаємось вірними Йому та УПЦ.