ДУБЕНСЬКІ ДЕПУТАТИ ХОЧУТЬ ПАРАФІЇ УПЦ ПЕРЕВЕСТИ В ПЦУ

Дубенська міська рада ухвалила рішення, згідно з яким  парафії УПЦ начебто  мають перейти в ПЦУ. На виконання цього рішення народні обранці дали парафіям УПЦ  один місяць. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

13 травня 2022 року на сесії Дубенської міської ради депутати написали звернення до священників та вірян УПЦ із закликом єднатися навколо ПЦУ.

« Переконливо просимо духовенство та парафіян УПЦ відкинути чвари і об‘єднатись навколо ПЦУ, правонаступниці Київської Митрополії», – йдеться у зверненні.

У прийнятому на сесії  рішенні депутати зазначили усі парафії УПЦ на території Дубенщини, які конче мають змінити канонічне підпорядкування:

” Свято-Вознесенської парафії Рівненської єпархії, Свято-Іллінської парафії Рівненської єпархії, Свято-Георгієвської парафії Рівненської єпархії, парафії на честь Дубенської Ікони Божої Матері Рівненської єпархії, парафії Різдва Пресвятої Богородиці Рівненської єпархії, Архангело-Гавриїлівської парафії”.

На виконання рішення Дубенської міської ради народні обранці відвели парафіянам та духовенству УПЦ один місяць. Докладну інструкцію, як вони це бачать подали внизу документа:

” 1) загальними зборами релігійних громад ухвалити рішення про зміну канонічної підлеглості з Української Православної Церкви (Московський патріархат) на Православну Церкву України чи інших християнських церков, які наслідують українську позицію; 2)внести до своїх статутів (положень) відповідні зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому законодавством порядку”.

Повний текст звернення  міська рада розмістила на офіційній сторінці у Фейсбук, де з’явилось чимало активних читачів з коментарями різного характеру.

Для народних обранців Дубенської міської ради хочеться нагадати  про основний Закон нашої держави –  Конституцію України :

Стаття 35: “Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.”  

Закон України про свободу совісті та релігійні організації.

Стаття 2. В Україні усі правовідносини, пов’язані із свободою совісті і діяльністю релігійних організацій, регулюються законодавством України.

Стаття 4. Ніхто не може встановлювати обов’язкових переконань і світогляду. Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії, до участі або неучасті в богослужіннях, релігійних обрядах і церемоніях, навчання релігії.

Стаття 5:  “Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. Держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій; сприяє встановленню відносин взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами, які сповідують релігію або не сповідують її, між віруючими різних віросповідань та їх релігійними організаціями; бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству. Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.

Переглядів: 117

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *