ЦИТАТА З БІБЛІЇ

Євангеліє  1-е Іоанна  3:15 … Кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб. А ви знаєте, що жоден душогуб не має вічного життя, що в нім перебувало б.

Тлумачення

Любов пізнали ми в тому, що Він поклав за нас душу Свою: і ми маємо вважати душі свої за братів. А хто має достаток у світі, але, бачачи брата свого у злиднях, зачиняє від нього серце своє, яка перебуває в тому любов Божа? Діти мої! станемо любити не словом чи мовою, але ділом та істиною.

Закінчивши про Каїна і про злі справи, подібні до його справи, Іоан знову звертається до любові, і каже, що любов схилила Господа покласти душу Свою за нас, і що за Його прикладом і ми повинні вважати душі за братів. Але як це робиться рідко й небагато, то апостол, ніби присоромляюси вірних, починаючи з невеликого, переконує до братолюбства. Він говорить так: що говорити про становище душі за брата, коли ми бачимо, що не задовольняють братів усе  необхідне для життя, і до того ж не бідні засобами життя, – про ці я не кажу, – але які володіють багатством цілого світу? Тому та посоромляться! Бо якщо зачинили серце в цьому малому і з’явилися негідними Божої любові, то що б показали, коли б знадобилося більше – померти за брата? Потім ще продовжує викривати тих, які обмежують любов словом і виявляють її лише мовою. Станемо, каже, любити не словом чи мовою, а ділом та істиною.

Блаженний Феофілакт Болгарський

Переглядів: 13

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *