ВІРЯНИ УПЦ СВЯТО-УСПЕНСЬКОГО ХРАМУ СЕЛА ГЛИНСЬК ПРОТИ ЗМІНИ КОНФЕСІЇ (відео)

У селі Глинськ колишнього Здолбунівського району релігійна громада УПЦ одностайно проголосувала проти зміни конфесії. У той же час, прихильники ПЦУ, маючи свій храм, збирають підписи, провокуючи чергову хвилю міжконфесійного протистояння. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

« У Глинську збирали якісь підписи, кажуть , щоб об’єднати церкву. Ініціативна група створена виключно з прихильників ПЦУ, вивчаючи думку жителів села, часто агітувала, нав’язуючи свою думку. Маніпулюючи фактами та використовуючи вік старших людей, вдавалися збирачі і до підробки підписів», – написав на своїй сторінці у Фейсбук протоієрей Василь Начев, настоятель Свято- Успенської церкви у селі Глинськ.

Також батюшка зазначив, що община ПЦУ  у селі Глинськ має свій храм і тепер просто здійснює  спеціальну провокацію, яка роз’єднує  сільську громаду.

8 квітня 2022 року священник у  церкві, відразу після богослужіння,  провів збори релігійної громади на яких підняв питання про зміну конфесії.  Віряни УПЦ Свято – Успенської церкви села Глинськ одноголосно вирішили не змінювати юрисдикцію.

« Зазначу, що право вирішувати приналежніть до релігійної конфесії мають лише прихожани храму, а не всі жителі села та віряни інших конфесій. Наголошую, не вся громада села, а релігійна громада. Це чітко зазначено законом! За нас вирішувати не потрібно! Наш храм ніколи не є порожнім, навпаки наповнений щонеділі вірянами. І ті, хто зібрався нас об‘єднувати, знають, що ми у більшості», – прокоментував отець Василь.

Відеодоказ того, як відбувалися збори релігійної громади УПЦ, батюшка виклав у вільному доступі: