14 ЧЕРВНЯ -АГАПІТА ПЕЧЕРСЬКОГО. ЄПИСКОП ПИМЕН ОЧОЛИВ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ГЕОРГІЄВСЬКОМУ ПОДВОР‘Ї

14 червня 2022 року, у день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, лікаря безмездника,  єпископ Рівненський та Острозький Пимен очолив Божественну літургію у Свято-Георгіївському подвор’ї Городоцького жіночого монастиря у Рівному. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

За богослужінням помолились про мир на українській землі,про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після Літургії було вручення дипломів та пам’ятних подарунків випускникам недільної  школи при Свято-Георгіївському подвор‘ї.

Преподобний Агапіт вважається засновником лікарської справи у Києво-Печерському монастирі. Він був учнем першого печерського ігумена Антонія, від нього отримав чернечий постриг, узявши собі ім’я Агапіт, що в перекладі з грецької означає «божественна любов». Цю любов він і дарував усім знедоленим, хворим та нужденним. Секрет лікарського подвигу Агапіта – молитва і зілля, яке він сам заварював і використовував як їжу для себе. Коли хтось з монастирської братії хворів, преподобний Агапіт приходив до нього і самовіддано доглядав за хворим, годував – і так по молитві преподобного хворий одужував. Після декількох таких чудесних зцілень чутка про монаха-цілителя розійшлася по всьому Києву. До монастирського лікаря, що володів даром зцілення, почали зверталися за допомогою і багато мирян.

Історичним є і той факт, що святий Агапіт зцілив Чернігівського князя Володимира Мономаха, майбутнього великого князя Київського (1114-1125). Вдячний князь сам прийшов у монастир і хотів бачити свого цілителя, але смиренний подвижник зник і не прийняв дарів.

Святий спочив у бозі 14 червня 1095 року. Мощі святого Агапіта зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.