20 ЧЕРВНЯ ВШАНОВУЮТЬ ОБРАЗ БОГОМАТЕРІ “СПОРУЧНИЦЯ ГРІШНИХ”

Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” зберігається у Корецькому Свято –Троїцькому жіночому монастирі уже кілька століть впродовж яких до чудотворного образа приїжджають з усіх куточків України, щоб отримати зціленння тілесне і душевне.

Назва ікони походить  від напису на ній: “Я Споручниця грішних перед Сином Моїм…”Слово «Споручниця» перекладається «поручителька» – в такій ролі виступає Божа Матір перед Христом, заступаючись за грішників. Її безмежна віра, надія, любов до всіх людей повинні служити  прикладом. Неважливо, як жила людина, якщо вона кається – Богородиця прийме її  молитви. Вислів на іконі відображення служіння, яке Пресвята Діва  несе після свого відходу на небеса.

Борогодиця на іконі простягає руку своєму Синові, а Він, в знак підтримки і згоди,  завжди відповідає на її прохання, як доказ- стискає пальці Матері  обома руками. Богонемовля сидить на напівзігнутій лівій руці Богородиці, як на троні. Це нагадує про те, що Діва стала вмістилищем для Господа.

Корецька ікона Божої Матері «Споручниця грішних»  з прадавніх часів була власністю корецьких князів, які називали її “Благодатна”. У 1622 році останній з князів, Самуїл, був полонений турками, а його брат Іоанн,  в силу обставин, став католиком. Брат князя, бажаючи зберегти родинну святиню, звернувся за допомогою до ігумені  Серафима, настоятельки Корецького монастиря, котра була його сестрою. Ікону було урочисто перенесено до Свято- Троїцького Корецького жіночого монастиря, де вона знаходиться і сьогодні, не полишаючи в біді жодного, хто звертається до Богородиці зі щирою молитвою.

У 2002 році ікону “Споручниця грішних” невідомі злодії намагалися викрасти з обителі. Але їх поживою стала тільки дорогоцінна риза, чудотворна ікона навіть не зрушила з місця. Стараннями монахинь, віруючих та духовенства святий образ було відновлено.

Архімандрит Парфеній, який пройшов пекло ГУЛАГу, постійно нагадував монахиням: «Бережіть ігуменю вашу, щоб її не вкрали. А то прийдуть злодії і вкрадуть». Старець спочив і тільки після його смерті сестри зрозуміли, про яку ігуменю говорив їм архімандрит та про яких злодіїв застерігав.

Сестри обителі розповідають про  щорічне паломництво  до ікони, приходять помолитися тисячі вірян. Усі вони просять у Цариці Небесної допомоги і заступництва та підтверджують, що після молитов перед чудотворним образом отримують душевне полегшення і заспокоєння, серцем опановує спокій та умиротвореність.