22 ЧЕРВНЯ ЦЕРКВА ВШАНОВУЄ МУЧЕНИЦЬ ФЕКЛИ, МАРФИ ТА МАРІЇ ПЕРСИДСЬКИХ

346 року вони були усічені мечем за Христа при царі  Сапорі  II в Персії.

ЖИТТЯ МУЧЕНИЦЬ ФЕКЛИ, МАРФИ І МАРІЇ ПЕРСИДСЬКИХ.

Ці святі діви жили у персидському  селищі Кашаз за часів переслідувань Шапура II (біля 347 року). Вони присвятили себе Богові під духовним керівництвом священика на ім’я Павло. Все майно діви передали своєму духівнику, тому він став володарем великих багатств та великих земель. Звинувачений у сповіданні християнства перед верховним жерцем Нарсе-Тамшапуром, Павла заарештували. Солдати конфіскували все знайдене в нього майно. Були також схоплені і його учениці.

У кайданах їх привели до села Хазза, поряд з Арбелою. Першим перед Тамшапур постав Павло. Жрець пообіцяв повернути все його майно, якщо він вклониться сонцю і вип’є ідоложертвенної  крові. Священник зробив усе, що йому наказали. Тоді Тамшапур, який бажав будь-що привласнити собі його багатство, придумав щось інше. Він сказав, що виконає обіцянку, тільки якщо Павло вмовить дів поклонитися сонцю і одружитися.

Коли Павло розповів про своє віровідступництво ученицям і запропонував наслідувати його приклад, вони висловили йому найбільшу зневагу, назвавши новим Юдою. Діви були передані мучителям, і кожна з них одержала сто ударів батогом. Незважаючи на це, вони з ще більшою ревністю сповідали віру в Христа. Тамшапур засудив їх на смерть і, повторюючи Павлу свої обіцянки, наказав йому вбити учениць власними руками, сподіваючись, що той відмовиться і це буде приводом забрати багатства.
Однак сріблолюбство вже зробило серце священика твердішим і бездушнішим за камінь. Він узяв меч і вбив святих дів, що встигли сказати йому такі слова:

«Нещасний пастир, що став згубним вовком через любов до грошей! Чи це мирна жертва, яку ми отримали з твоїх рук? Чи це Животворяща Кров, яку ти нам давав? Але твій меч приносить нам вічне життя та славу. Ми йдемо до Христа, нашого багатства і скарбу, а ти не отримаєш майна, якого шукаєш, і скоро тебе, як божевільного багатія з Євангелія, спіткає суд Божий »(пор.: Лк.12: 20).

Дійсно, того ж вечора Тамшапур наказав задушити Павла у в’язниці та заволодів його багатствами.

Переглядів: 29

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *