28 ЧЕРВНЯ ПАМ‘ЯТЬ СВЯТИТЕЛЯ МИХАЇЛА

28 червня – пам’ять святителя Михаїла, першого митрополита нашої благословенної Батьківщини.

Святий Михаїл був родом із Сирії. Для апостольської проповіді Євангелія на Київській Русі він був поставлений Царгородським патріархом. У 988 році святитель прибув у Корсунь, де князь Володимир Великий прийняв Таїнство Хрещення.

У Київ митрополит Михаїл вирушив разом із рівноапостольним князем. Архіпастиря очікувало нелегке, але благодатне служіння. Він ревно поширював Слово Боже серед язичників нашої землі. Під час просвітництва Русі, святитель своєю благодатною проповіддю привів до Церкви Христової тисячі людей.

Святий владика зводив храми, поставляв священнослужителів і викорінював ідолопоклонство. Святитель Михаїл був мудрим і смиренним, хоча й справедливим архіпастирем.

Спочив угодник Божий у 992 році і був похований у Десятинній церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Трохи пізніше святі останки були урочисто перенесені в Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври. Однак у страшні дні Другої світової війни собор було підірвано і мощі святителя були втрачені.

«Сосу‌д избра‌н был еси‌, святи‌телю Михаи‌ле, пронести‌ и‌мя Христо‌во пред неве‌рными челове‌ки. И нас наста‌ви на стезю‌ за‌поведей Госпо‌дних, мо‌лимтися, уго‌дниче Бо‌жий преблаже‌нне».