30 ЧЕРВНЯ – МУЧЕНИЦІ ПЕЛАГЕЇ ТАРСІЙСЬКОЇ, ДІВИ

Свята Пелагея (Пелагія) народилася Тарсі (у Малій Азії) від знатних батьків – язичників. Вирізнялась вона незвичайною красою та хорошою освітою. Імператор Діоклітіан (284–305 рр.) хотів одружити на Пелагеї  свого усиновленого спадкоємця, але вона, повіривши в Христа, побажала присвятити Йому своє життя і відмовила  царському спадкоємцю. Прийнявши хрещення, Пелагея вирішила просвітити вірою Христовою і свою язичницьку матір, але та упиралася і в злості привела дочку до відкинутого нею нареченого і віддала її йому в руки. Наречений же, знаючи, що Пелагея не відмовиться від християнської віри і що її намагатимуться, як і інших християн, гонити і мучити , від великої скорботи наклав на себе руки.
Це ще більше озлобило матір Пелагеї, і вона відвела її до Діоклітіана на суд. Побачивши Пелагею, цар сам захопився  її красою і захотів з нею одружитися.

«У мене наречений – Христос, за якого я готова померти», – відповіла Пелагея.

Тоді цар наказав віддати святу діву на муки. Після страшних катувань Пелагею вкинули в розпеченого мідного бика, де вона і віддала  Богові душу в 287 році.

Тропар, глас 4

Переглядів: 8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *