У ІВАЧКОВІ ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ У НЕЗАКОННИЙ СПОСІБ НАМАГАЮТЬСЯ ЗАВОЛОДІТИ ХРАМОМ УПЦ

Черговий виток міжконфесійного протистояння у селі Івачків Здовбицької ТГ розгорнувся, коли на Рівненщину приїхав Предстоятель УПЦ, щоб прославити місцево шанованого святого. Прихильники ПЦУ, знаючи, що багато вірян поїхали на богослужіння у Дермань, прийшли з намірами забрати храм УПЦ на який виготовили документи у незаконний спосіб. Церкву опечатали. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

11 вересня, у день Усікновення  голови Іоанна Предтечі, активісти ПЦУ, зачинивши ворота і не пускаючи нікого на територію церкви, прийшли  разом зі своїм священником на богослужіння, аби вимагати віддати Різдва – Богородичну церкву у селі Івачків, яка належить релігійній громаді УПЦ.

«Прийшло багато людей, не всіх я бачив раніше у храмі, – розповідає протоієрей Віталій Харкевич, настоятель Різдва – Богородичної парафії села Івачків. – Їх священник, як наглядач простояв у мене за спиною, поки я звершував богослужіння. У прямому  сенсі – дихав мені у плечі».

Коли закінчилась недільна служба, дві релігійні громади розпочали перемовини. Як зазначив голова відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській  єпархії УПЦ протоієрей Василь Начев, котрий виїхав на конфлікт, у громади ПЦУ ніяких документів на храм не має, а в ОВА вони лише зареєстрували новостворену громаду і внесли зміни до статуту.

«Я повідомив громаді ПЦУ про те, що вони вчиняють кримінальне правопорушення, адже уже є рішення  суду у якому зазначено – релігійна громада УПЦ є потерпілою стороною», – зазначив отець Василь.

Правосуддя місяць тому відкрило  справу за кількома статтями кримінального кодексу: підробка документів, проведення неправосильних зборів, розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

«У цей час, коли Україна  в огні і потрібно гуртуватися, деяким людям сумно у мирній частині країни і вони, порушуючи усі закони країни в якій живуть розпалюють новий фронт – релігійний, – зауважив протоієрей Василь Начев. – Але за все доведеться відповідати і перед Богом і перед правосуддям, Слава Богу, що Україна правова держава і має достатньо кваліфіковане правосуддя, яке дасть гідну оцінку загарбницьким діям   активістів ПЦУ».

Різдва – Богородичну  церкву у селі Івачків довелося опечатати. Далі перемовини і суди, рішення яких, на думку вірян УПЦ, має поставити крапку у міжконфесійній суперечці.