ЛАЙКА, ОБРАЗИ І ПОГРОЗИ:У ІВАЧКОВІ ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ ВДАЛИСЯ ДО АГРЕСИВНИХ ДІЙ відео

У Івачкові прихильники ПЦУ облаяли священника УПЦ та викликали телебачення, щоб воно допомогло їм  боротися  з Українською Православною Церквою. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ. 

 Конфесійний конфлікт навколо Різдва – Богородичної церкви села Івачків Здовбицької ТГ набуває агресивних та загрозливих рис для релігійної громади УПЦ. Як розповідають селяни, прихильники ПЦУ у розріз усім домовленостям, цілеспрямовано домагаються заволодіти церквою, не маючи на це жодної законної підстави. 

13 вересня 2022 року настоятель церкви протоієрей  Віталій Харкевич з двома своїми паламарями приїхав до храму перевірити, чи на місці замки та печатка, якою напередодні опечатали храм. Як розповідає батюшка, оглянувши територію церкви, він пішов у свій автомобіль і вирішив поспостерігати. 

«Я знав, що отець Віталій  поїхав оглянути храм, бо у нас з’явилась інформації, що прихильники ПЦУ мають намір зрізати замки і увійти  на богослужіння. Коли він мені задзвонив, знаходячись біля території церкви,  у нього тремтів голос і було чутно крики, матюки, – зазначає протоієрей Василь Начев, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання, – я порадив йому повідомити поліцію». 

Як потім вдалося з‘ясувати і навіть відзняти на відео, недалеко  від храму агресивні чоловіки з ПЦУ обступили авто священника УПЦ, лаялись, погрожували та ображали не лише його, а й юних хлопців, котрі приїхали зі своїм настоятелем. 

Правоохоронці, що зреагували  на виклик,  пояснили новоствореній громаді ПЦУ про те, що конфлікт потрібно вирішувати у правовому полі,  адже релігійна громада УПЦ теж має права на релігійну будівлю, а відтак хай власника визначить суд.  Однак прихильники ПЦУ не розходились і продовжували далі сперечатись біля церкви. 

Щоб домогтися свого, громада ПЦУ навіть телебачення місцеве викликала за оголошенням, яке розмістила в одній із журналістських спільнот. Цитуємо дослівно: 

« У селі Івачкові зараз активно йде боротьба за перехід від московської церкви. Люди хочуть контакти когось зі ЗМІ, хто б висвітлив це питання. Маю контакти активістки місцевої. Чи хтось би це висвітлив? Контакти скину приватно». 

 

І журналісти таки відреагували, місцевий телеканал Рівне 1 приїхав до Івачкова знімати боротьбу з Українською Православною Церквою. 

«І не тільки телебачення приїхало, а й кілька священників ПЦУ, що доводить вірогідність отриманої інформації – сьогодні громада ПЦУ  таки мала намір увійти до храму на богослужіння, – зазначає отець Василь Начев. 

Релігійна громада УПЦ села Івачків стурбована подіями навколо церкви і просить втрутитись вище керівництво області, щоб забезпечити дотримання і виконання прав та свобод релігійної громади УПЦ, а також допомогти вирішити церковний конфлікт у правовій площині, а не кулаками та лайкою, як це робить громада ПЦУ. 

Переглядів: 213

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *