СБУ ПОБАЧИЛО У ПЕРЕХОДАХ ГРОМАД ВІД УПЦ ДО ПЦУ ЗАГРОЗУ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ

У Службі безпеки України заявили, що переходи громад із УПЦ до ПЦУ, які ініціює влада, загрожують національній безпеці країни. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії , посилаючись lb.ua та на лист заступника начальника Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області Юрія Палагнюка від 7 вересня на адресу Дарницької райдержадміністрації.

Головне управління СБУ Київської області звернулося до представників місцевого самоврядування з наполегливим проханням провести роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо недопущення участі у зборах релігійних громад для переходу з УПЦ до ПЦУ керівників територіальних громад чи представників місцевої влади.

На думку СБУ, ініціатива влади щодо «переведення» громад «створює передумови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у Києві та регіоні».

У СБУ заявили, що так звані переходи здебільшого супроводжуються звинуваченнями у незаконності дій тієї чи іншої релігійної конфесії, представників об’єднаних територіальних громад та органів державної влади, що у свою чергу призводить до фізичних зіткнень.

Також у листі наголошується, що проведення владою зборів з метою зміни юрисдикції громади може бути використане представниками УПЦ для оскарження дій у суді, а спецслужбами РФ – «для звинувачень у утисках УПЦ, розпалювання міжконфесійної ворожнечі та використання протестного потенціалу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації державі».

Переглядів: 679

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *