ПРИХИЛЬНИКИ ПЦУ, ПІД ПРИВОДОМ МОЛИТВИ, ХОТІЛИ ЗАХОПИТИ ЦЕРКВУ У ХОРОВІ

У селі Хорів прихильники ПЦУ, під приводом молитви, хотіли захопити Петро Павлівську церкву. Рейдерські дії спинили правоохоронці. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

18 вересня на території Петро Павлівської церкви відбулося міжконфесійне протистояння між двома релігійними громадами : УПЦ і ПЦУ. Як розповідають свідки,  черговий конфлікт розпочався о 14.00,  коли під приводом молитви за Україну, яку громада ПЦУ анонсувала в інтернеті, почали на територію церкви сходитись люди, священника поміж ними не було.

«Ми молились на акафісті, представники ПЦУ спочатку стали зносити столи, а далі почали заходити чоловіки і молоді хлопці, яких ми не знаємо», – розповідає  Ірина Шабатіна, прихожанка  Петро – Павлівської парафії УПЦ.

Віряни УПЦ зробили спробу не пустити чоловіків на територію церкви, але не змогли протистояти силовому натиску. Релігійна громада УПЦ викликала поліцію, яка за словами селян, дуже довго їхала.

«Поки служили акафіст, громада ПЦУ співала піснеспіви, не церковні. Згодом ми помітили, що спів лише прикриття, а в цей час їх чоловіки болгаркою різали грати на вікнах», – коментує  Валентина Бізюк, прихожанка Петро – Павлівської парафії УПЦ.

Коли приїхали правоохоронці, розповідають хорівачани, громада ПЦУ стала кричати:  «Поліція з народом!». Поліцейські ледь проштовхнулися між натовпом, який сперечався, лаявся і поводився агресивно, правоохоронці стали біля вікон, де вже були порізані грати, і не давали продовжувати далі нищити церковне майно.

«Як поліція приїхала, то ломи  і болгарки громада ПЦУ  перекинули  через огорожу. Я переконаний, що на молитву вони сьогодні не мали збиратись, а цілеспрямовано прийшли  на захват. План,  очевидно,  готували не один тиждень», – зазначає протоієрей Олександр Максим‘юк, благочинний Острозького благочиння.

Під дощем, промоклі, агресивні та під наглядам правоохоронців  обидві громади стали вести  перемовини.

За розповідями, на перемовинах представники ПЦУ вимагали опечатати дві господарські будівлі, котельню і храм . У результаті довгих обговорень опечатали церкву, навісили по два замки на  кожну церковну будівлю . Домовились, що громада ПЦУ більше не буде чинити наругу над святинею до вирішення справи у юридичній площині.