20 ВЕРЕСНЯ – МУЧЕНИКА СОЗОНТА


Мученик Созонт, родом із Лікаонії, був пастухом. Він уважно читав Писання і любив ділитися своїми знаннями про Єдиного Бога з пастухами, які збиралися біля нього. Багатьох він привів до віри в Христа та Хрещення.

Якось уночі, коли він сидів під дубом, йому було видіння, яке закликало його до подвигу мучеництва за Христа. Він вирушив у місто Помпеополь Кілікійське, де готувалося святкування на честь язичницького золотого ідола, що стояв у капищі. Ніким не помічений, святий Созонт увійшов у капище, відламав руку в ідола і, роздробивши її, роздав золото жебракам. Зникнення руки в ідола викликало тривогу і сум’яття в місті: багатьох почали підозрювати, залучати до допиту та мучити.

Не бажаючи бути винуватцем стражданнь інших людей, святий Созонт пішов до імператора Максиміана (284–305) і оголосив, що він відламав руку в ідола.

“Я це зробив, – сказав він, – щоб бачити безсилля вашого бога, який не чинив мені жодного опору. Він не бог, а німий і глухий ідол. Я хотів би всього його роздробити на частини, щоб люди не поклонялися більше виробу рук своїх”.

Імператор у сильному гніві наказав нещадно мучити святого Созонта. Його повісили і стругали тіло залізними кігтями, потім одягли йому на ноги залізні чоботи з цвяхами всередині, і водили містом. Після цього знову повісили і били залізними палицями доти, доки його кістки роздробили.

У страшних муках святий Созонт віддав дух свій Богові (бл. 304). За наказом імператора слуги розвели сильний вогонь, щоб спалити тіло мученика, але раптово заблищала блискавка, загримів грім і сильний дощ залив полум’я багаття. Вночі християни взяли тіло мученика і поховали його. При труні його і місці, де святому мученику було видіння, подавалися зцілення багатьом хворим. Згодом було створено церкву на згадку про страждання святого мученика.

Переглядів: 38

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *