22 ВЕРЕСНЯ – ПРАВЕДНИХ ІОАКИМА І АННИ

Святий праведний Іоаким, син Варпафіра, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв, що від його насіння народиться Спаситель світу. Праведна Анна була дочкою Матфана і по батькові була з племени Левіїна, а по матері – з племени Юдиного. Подружжя жило в Назареті Галілейському. Вони не мали дітей до глибокої старості і все життя журилися про це.

Їм доводилося переносити зневагу і глузування, тому що в той час безплідність вважалося ганьбою. Але вони ніколи не нарікали і тільки палко молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю.

Одного разу під час великого свята,  праведний Іоаким приніс дари до Єрусалиму для принесення їх Богу, але вони не були прийняті священником Рувимом, який вважав, що бездітний чоловік недостойний жертвувати Богові. Це дуже засмутило старця, і він, вважаючи себе найгрішнішим з людей, вирішив не повертатися додому, а оселитися наодинці в пустельному місці.

Його праведна дружина Анна, дізнавшись, яке приниження зазнав її чоловік, стала в пості і молитві скорботно просити Бога про дарування їм дитини. У безлюдному усамітненні  і посту про те ж саме просив Бога і праведний Іоаким.

І молитва святого подружжя була почута: їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Дочка, яку благословить увесь рід людський. За наказом Небесного Вісника праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі, де з Божою допомогою  в них і народилася Дочка, названа Марією.
Святий Іоаким помер  через кілька років після введення в храм Благословенної  Дочки, у 80-річному віці. Свята Анна померла у 70 років, через два роки після нього, провівши їх при храмі поруч із Дочкою.