20 ЖОВТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО СЕРГІЯ ПОСЛУШЛИВОГО

Преподобний Сергій Послушний належить до великого сонму преподобних отців Києво-Печерських, невтомних молитвеників і небесних покровителів Української землі. Незліченний полк преподобних Печерських своїм благочестивим житієм і великими подвигами прославили нашу рідну землю, зробили Печерську обитель вогнеподібним стовпом і світлоносним сонцем благодаті Божої, якою просвітлюється кожний, хто приходить на це святе місце.

Преподобний Сергій жив у ХІІІ ст. З якої родини походив і де народився невідомо. Знаємо, що бажаючи відкинути мирську суєту і присвятити своє життя Богові преподобний прийшов до Печерської обителі і був зарахований до числа братії. Святий вирізнявся з-поміж інших ченців великою побожністю, смиренням і послухом. Він був великим посником і слухняно виконував всі покладені на нього завдання. За таку слухняність преподобного Сергія почали називати Послушним.

Послух – велика справа в християнському житті, подвиг, який прославляє Господь. З недавнього часу почали і в нас говорити, як говорила нещасна Реформація, що «у ваш час покірність чужій волі – справа зайва, нині кожен сам може обирати краще». Але чи тому навчає нас Одкровення Боже? Чи не говорить воно, що свавілля – найнебезпечніша справа, справа, яка губила не тільки людей, а й духів, сильніших за людей? О! Хай Господь визволить кожну християнську душу від думок і діл сатани! Як відбувається в душі спасенне перетворення блаженним послухом? Самолюбство – найстрашніше зло в нашій душі: всі гріхи –його наслідок . Послух – противага самолюбству. У міру відкидання своєї волі та відданості волі Божій самолюбство соромиться, послаблюється, пригнічується у душі. Болісно це утиск самолюбства слухняністю: гордість обурюється проти чужої волі і хоче відстоювати свою волю. Але що менш щадить себе слухняний, то більше перемагає над пануючим злом душі. У слухняному замість любові до себе розвивається і міцніє любов до Господа: для кого, як не для Господа, він зрікається своєї волі? Так бичував самолюбство послухом на все своє життя і спочив святим Божим рабом Сергій Печерський, і спочиває нетлінним!

Завершивши біг свого благочестивого житія преподобний відійшов до Господа. Його нетлінні мощі спочивають у Ближніх печерах славної Києво-Печерської Лаври. В Акафісті всім преподобним Печерським цей угодник Божий прославляється такими словами: « Радуйся, Сергію, послуху прехвальний любителю».

Поділитися:
Facebook
Telegram
Twitter

Читайте також

Головне

Е-mail: pres.slyzba.rv@gmail.com
Адрес: вул.Казиміра Любомирського, 3.
Телефони: +380967671938
+380988545556

Всі права захищені. Використання та цитування матеріалів сайту rivne.church.ua дозволяється за умови відкритого посилання на цитовану статтю, яке має бути розташоване в першому абзаці публікованого матеріалу. Думка редакції може не збігатись з точкою зору авторів публікацій.